RESPECT

 Respect
Kolekcja ta od wielu miesięcy powstawała zainspirowana Słowianami, naszym wspólnym dziedzictwem kulturowym, zachęca do szukania podobieństw, nici porozumienia, a nie zaogniania sporów. Absolutnie nie chcemy budzić kontrowersji, idea kolekcji powstała na długo przed wydarzeniami geopolitycznymi, jakich jesteśmy świadkami.
Jej misją jest wywołać radość, zadumę nad naszym pochodzeniem, nad tym, co nas od pokoleń łączy-nas Słowianki.
To hołd dla Kobiet, naszych Mam, Babć, które wiele przeżyły, mieszkały w różnych miejscach, swoim życiem napisały odmienne historie, ale łączy je jedno-tradycja, która przekazywana była z pokolenia na pokolenie, szacunek do dziedzictwa.

Dziś czasy się zmieniły, my piszemy kolejną opowieść, łącząc tradycję i nowoczesność- zapraszamy Was do naszej rzeczywistości. Osią każdej z naszych kolekcji jest emanacja kobiecości. Poprzez formę, strukturę, kolor- materią, jaką jest włos- tworzymy charakter...kreślimy historie...
Kolekcja „Respect” to nasz ukłon w kierunku naszych babć, prababć naszych korzeni.

To nasz ukłon wobec tradycji i mądrości naszych przodków. Słowianki w wielu podaniach, opowieściach opisywane były jako silne, piękne i zdrowe Kobiety o wyjątkowej włosów urodzie...warkocze, plecionki, rozwiane na wietrze kosmyki... każda z form miała na celu eksponować zdrowie, uwodzić i zachwycać.

Dużą wagę przywiązywano do włosa, nadając mu nie tylko znaczenie estetyczne, ale też symboliczne. Zapleciony, rozpleciony oczepiny- rytuały piękne wizualnie niosące za sobą mocny przekaz. Dlatego dziś zabieramy Was w podróż przez 3 światy Słowian. Trzy kolory, które staną się tłem dla naszej interpretacji nowoczesnej Słowianki.


Galeria

© 2019 Zaremba Salony Fryzjerskie
Realizacja: Make Some Noise